107 مثال کاربردی

از دستورات پرکاربرد برنامه نویسی

PLC دلتا در اتوماسیون صنعتی

در سالهای اخیر پیشرفت های چشمگیر ریز پردازنده ها و ظهور کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر (PLC)، تغییر و تحولات بسیاری را در بهبود و ارتقای کیفیت و کمیت تولیدات صنایع مختلف ایجاد نموده است. امروزه کاربرد PLC ها در کنترل و اجرای فرآیندهای صنعتی، به عنوان مغز سیستم تحت کنترل بسیار فراگیر شده، به طوری که  به مرور جایگزین تابلوهای قدیمی پر از رله، کانتر، تایمر و … گردیده است.

در میان شرکت های تولید کننده PLC، شرکت تأمین کنترل با ارائه PLC های با کیفیت و متنوع سری DVP و AH500، به سرعت در بخش های مختلف صنایع در حال گسترش است، به طوری که در حال حاضر یکی از پرفروش ترین PLCها  و پاسخگوی پروژه‌ها و فرآیندهای صنعتی مختلف و پیچیده است.

سری DVP، با امکان توسعه با کارت های دیجیتال و آنالوگ، داشتن شبکه مدباس، اترنت CANopen  و…، سرعت و دقت بالا مورد توجه بسیاری از کاربران است.  بنابراین فراگیری نحوه کار و برنامه نویسی این دسته از PLC ها به صنعتگران، دانشجویان و کارآموزان رشته های مربوطه توصیه می شود.

مطالب این کتاب به گونه ایی ارائه شده که برای کاربران مبتدی تا پیشرفته قابل استفاده باشد و بتوان از آن نه تنها به عنوان یک خودآموز، بلکه به عنوان مرجعی مختصر و مفید برای کاربردهای مختلف استفاده نمود. خواننده در سطح مبتدی و ناآشنا به مباحث اتوماسیون صنعتی با مطالعه ی 3 فصل اول، به درک کامل از نحوه کامل از نحوه برنامه نویسی در PLC DELTA  می رسد و در سایر فصول به طور پیشرفته و گسترده، برنامه نویسی و ایجاد شبکه را برای موارد پر کاربرد در صنعت فرا می گیرد. در این خودآموز، 107 مثال متنوع، همراه با تصویر پروژه، برنامه  و توضیحات کامل ارایه شده است. پس صنعتگر فعال نیز می تواند با مراجعه به پروژه های این کتاب در اسرع وقت به اطلاعات مورد نیاز دست یابد. مطالب این کتاب در جهت آموزش دستورات برنامه نویسی و کاربرد آن در صنعت حائز اهمیت بوده و خواننده با مطالعه ی کتاب حاضر، ذهنیتی شفاف از برنامه نویسی PLC DELTA بدست می آورد و با دید فنی به فعالیت صنعتی خود ادامه می دهد.

با آرزوی موفقیت روز افزون

اهدا میرزاحسین کاشانی

امتیاز کاربران : اولین نفر باشید!

  • ورود به فروشگاه
  • ورود به اینستگرام

این مطلب را نیز بخوانید

نقد و بررسی اینورتر HP Mont سری HD09

تک فاز با ولتاژ 240~200 ولت و توان2.2~0.75 کیلووات سه فاز با ولتاژ460~380 ولت و …